Zbigniew Horbowy (ur. 28 października 1935 w Łanczynie, zm. 17 czerwca 2019 w Polanicy-Zdroju) – polski artysta plastyk zajmujący się wzornictwem przemysłowym, szkłem unikatowym i użytkowym, profesor na Wydziale Ceramiki i Szkła oraz rektor Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, uważany za czołowego polskiego projektanta szkła użytkowego i twórcę własnej szkoły wzorniczej, związany z Dolnym Śląskiem.
Dr Wiesława Malka (ur. 21.08.1932 – zm. 19.06.2015) specjalista chorób wewnętrznych II stopnia, fizykoterapii i balneologii, a także organizacji ochrony zdrowia. W latach 1970-1977 rokiem był pierwszym zastępcą dyrektora ds. lecznictwa Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich i pełnił funkcję Naczelnego Lekarza Uzdrowiska. Od 1978 do 1998 roku pracował w przychodni rejonowej w Polanicy Zdroju, pełniąc przez 18 lat również funkcję kierownika tej przychodni. Przez 34 lata piastował stanowisko ordynatora oddziału wewnętrznego Szpitala Chirurgii Plastycznej. W latach 1995-2006 r. ponownie pełnił funkcję Naczelnego Lekarza Uzdrowiska. Był jednym z założycieli Towarzystwa Miłośników Polanicy, a w latach 1985-1991 jego prezesem. Będąc także radnym powiatowej rady narodowej, pełnił funkcję przewodniczącego komisji zdrowia.